نگهداری عسل ، روش صحیح نگهداری عسل

14/youdl.ir
نگهداری عسل

عسل یکی از اصلی ترین مواد غذایی در آشپزخانه به شمار می‌آید.

عسل یک شیرین کننده مفید و سالم است که در خیلی جاها کاربرد بی نظیری دارد.

اکثر ما معتقدیم که عسل هرگز فاسد یا غیر قابل استفاده نمی‌شود. بله، ما نیز این موضوع را رد نمیکنیم؛ اما با این با حال ممکن است که عسل با رعایت نکردن برخی از نکات، خراب شود.

در ادامه برخی از راه ها را برای نگهداری از عسل به شما خواهیم گفت، پس با پویه همراه باشید…

 

ظرف عسل

عسل را در یک ظرف محکم و دور از نور خورشید نگه دارید.

توصیه می‌شود که اصل را در همان ظرف اصلی که هنگام خرید، عسل در آن بوده است نگه دارید.

عوض کردن ظرف عسل تاثیری در طعم آن ندارند اما با این حال خیلی ها بر این مورد تاکید دارند.

از ظرف شیشه ای با درب محکم برای نگهداری عسل استفاده کنید.

از نگهداری عسل در ظروف فلزی اجتناب کنید. البته این مورد درباره ظروف پلاستیکی نیز مصداق پیدا می‌کند اما با این حال نگهداری عسل در ظروف پلاستیکی، آن چنان مشکل خاصی به وجود نمی‌آورد.

 

نگهداری عسل در خانه

«نگهداری عسل در خانه»

 

دما و رطوبت

وارد شدن رطوبت داخل ظرف عسل و یا حرارت آن بدترین کاریست که شما می‌توانید برای نگهداری از عسل انجام دهید.

بهتر است ظرف عسل را در مکانی خنگ و دور از نور خورشید نگه داری کنید.

اگر دمای مکان بالا باشد باعث آب شدن عسل می‌شود که این اصلا خوب نیست.

اگر دمای مکان پایین باشد باعث می‌شود که عسل سفت شود، حال اگر بخواهید این عسل را مصرف کنید باید به آن حرارت دهید یا مدتی در مکانی گرم قرار دهید تا به حالت اولیه بازگردد.

سعی کنید ظرف عسل را خارج از یخچال و در مکانی با دمای متعادل قرار دهید و مطمئن شوید که آن را نزدیک وسایلی که گرما آزاد می کنند ( مانند سماور، اجاق گاز، آبگرمکن و… ) نگذاشته باشید.

برای جلوگیری از ورود رطوبت به درون ظرف عسل، آن را مهر و موم کنید.

اگر این موارد را رعایت کنید، عسلی با کیفیت تر خواهید داشت.

 

نگهداری عسل در یخچال

«نگهداری عسل در ظرف پلاستیکی»

 

دور نگه داشتن از مواد بو دار

نکته دیگری که در مورد نگهداری از عسل باید به آن توجه کرد دور نگه داشتن آن از مواد بو دار است.

عسل بوی مواد اطراف خود را جذب می‌کند، اگر عسل را کنار ماده ای بودار بگذارید، بعد از مدتی عسل بوی آن ماده را جذب می‌کند.

این بود تاثیری در کیفیت عسل نخواهد گذاشت اما باعث می‌شود که در هنگام خوردن آن حسی ناخوشایند به شما دست دهد.

بنابراین نباید آنرا نزدیک موادی مانند پارافین، قیر، بنزین و ماهیای دودی نگهداری نمود.


منبع : پویه


نوشته نگهداری عسل ، روش صحیح نگهداری عسل اولین بار در سایت تفریحی پویه. پدیدار شد.نگهداري عسل درمنازل - بیتوتهwww.beytoote.com     روش های نگهداری از ترشی,آشنایی با ترشی, ... PH عسل برابر 4 و به شدت اسيدي است ، بنابراين بايد از نگه‌داري آن در ظروف ... در نزد عامه عسل متبلورشده و شكرك‌زده عسل تقلبي شناخته مي‌‌شود كه اين باور صحيح ...     7 راز نگهداری عسل طبیعی | بازار عسلbazareasal.com     ۱۳ دسامبر ۲۰۱۶ · نگهداری عسل طبیعی شرایط خاص خود را دارد و اگر به خوبی نگهداری شود علاوه بر اینکه در طولانی مدت فاسد ...     نگهداری عسل | روش نگهداری عسل - خانه داری آکا - آکاایرانwww.akairan.com     نگهداری عسل در ظرف پلاستیکی و نگهداری عسل با موم و شرایط نگهداری عسل و اصول ... در نزد عامه عسل متبلورشده و شکرک زده عسل تقلبی شناخته می شود که این باور صحیح نیست ولی فروشندگان عسل برای از ...     تصاویر     نکات مهم نگهداری از عسل - هزارهانیwww.hazarhoney.com     ۳ ژوئیهٔ ۲۰۱۳ · یکی از حقایق مهم در باره عسل طبیعی این است که اگر خوب نگه داری شود بعد از گذشت زمان طولانی فاسد نمی ...     نگهداری عسل ، روش صحیح نگهداری عسل | سایت تفریحی پویهwww.poyeh.com     ۵ فوریهٔ ۲۰۱۹ · عسل یکی از اصلی ترین مواد غذایی در آشپزخانه به شمار می‌آید. عسل یک شیرین کننده مفید و سالم است که در ...     عسل با موم را چگونه نگهداری کنیم ؟ - عسل کوپال | عسل وحشی ...koopalgroup.com     ۶ دسامبر ۲۰۱۷ · بزرگترین دشمن عسل با موم کرم پروانه موم خوار است اگر عسل با موم را چند روزی در دمای بالای ۲۰ درجه نگهداری ...     روش های حفظ و نگهداری عسل در برابر حمله مورچه ها - فن تریکسfantricks.com     نحوه و اصول صحیح حفظ و نگهداری عسل در برابر مورچه ها | چگونگی و راهکارهای موثر برای دور نگه داشتن عسل از مورچه ها و ...     نگهداری عسل؛ 5 نکته برتر درباره نگهداری عسل | آهوتاahoota.com     ۶ نوامبر ۲۰۱۸ · نگهداری عسل طبیعی، نکات بسیاری دارد که باید به آنها دقت کرد ما سعی می کنیم در این مقاله از آهوتا به 5 ...     روش نگهداری عسل در منزل - ابرتازه هاwww.abartazeha.com     روش نگهداری عسل در منزل | نگهداري عسل درمنازل ، عسل ، نگهداري عسل ، PH عسل ، روش نگهداری عسل ، عسل ... باور صحیح نیست ولی فروشندگان عسل برای از بین بردن شکرک و جلوگیری از متبلور شدن آن عسل را ...     جستجوهای مرتبط