افزایش انگیزه ، چگونه انگیزه خود را افزایش دهیم؟

15/youdl.ir
افزایش انگیزه

انگیزه مهمترین عامل برای شروع یک کار و طی کردن مسیر آن برای رسیدن هدف است.

در واقع انگیزه عاملیست که باعث میشود انسان به انجام کاری که میخواهد انجامش دهد رغبت داشته باشد.

اگر شما برای شروع کار انگیزه نداشته باشید، پس بهتر است به کل بیخیال آن شوید.

اما اگر مجبور به انجام کاری باشید که رغبتی به آن ندارید بهتر است به خودتان انگیزه بدهید.

در ادامه ما به شما نکاتی را خواهیم آموخت که با توجه با آنها می‌توانید برای شروع کارهایتان و حتی آغاز یک زندگی شاد و پر انرژی انگیزه پیدا کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید…

 

1. خود را درمان کنیدچگونه انگیزه خود را افزایش دهیم

«چگونه انگیزه خود را افزایش دهیم»

بی انگیزگی عوامل متعددی دارد که بیماری های روانی یکی از این عوامل می‌باشد.

یکی از شایع ترین اختلالات روانی که بی انگیزگی را در پی دارد بیماری روان گسیختگی یا همان سرطان خاموش است.

در اکثر افرادی که دچار این بیماری میشوند، بی انگیزگی به طور مشهودی دیده می‌شود.

البته بیماری های دیگر مانند افسردگی نیز باعث بی انگیزگی می‌شوند.

پس بهتر است ابتدا مطمئن شوید که به این گونه بیماری ها مبتلا نیستید، اگر هم مبتلا بودید سعی کنید آن را درمان کنید.

 

2. به خودتان دلگرمی بدهیدافزایش انگیزه برای زندگی

«افزایش انگیزه برای زندگی»

شاید متوجه نشده باشید که منظور ما از دلگرمی چیست؟ اگر وارد کاری شده اید و حال به دلیل بی انگیزگی توان ادامه دادنش را ندارید بهتر است که از طریق همان کار به خود دلگرمی بدهید.

برای مثال با درآمدی که از این کار دارید به سینما بروید، تفریح کنید، برای خود و اطرافیانتان هدیه بگیرید و در کنار آن پس انداز نیز کنید. این گونه؛ مقدار پولی را که پس انداز می‌‌کنید کمتر می‌شود اما ارزشش را دارد. شما برای رسیدن به پول کار می کنید، پس پول نیز باید برای شما کار کند.

شما با اینگونه دلگرمی ها و پاداش ها؛ چه کم باشند چه زیاد، انگیزه پیدا میکنید که کارتان را ادامه دهید.

 

3. اعتماد به نفس خود را افزایش دهیدافزایش انگیزه و انرژی

«افزایش انگیزه و انرژی»

اعتماد به نفس و انگیزه هر دو مانند یکدیگرند، اگر اعتماد به نفس نداشته باشید به خود تلقین می‌کنید که هیچ ارزشی ندارید و از پس هیچ کاری برنمی‌آیید؛ بنابراین انگیزه خود را نیز از دست می‌دهید.

از طرف دیگر اگر انگیزه نداشته باشید، به سراغ پیشرفت و ترقی نخواهید رفت و به مرور زمان اعتماد به نفس خود را نیز از دست خواهید داد.

بنابراین افزایش دادن اعتماد به نفس، افزایش انگیزه را در پی دارد. اما چگونه اعتماد به نفس خود را افزایش دهید؟

 

افزایش انرژی

«افزایش انرژی»

 

تنبل نباشید، تنبل بودن تنها ترس شروع کار را در وجود شما می‌اندازد. تنبل بودن شاید عامل کم بودن اعتماد به نفس به نظر نرسد، اما اگر مدتی تنبلی را کنار بگذارید، خواهید دید که تا چه مقدار اعتماد به نفستان افزایش داشته است.

از آدم های منفی گرا دوری کنید و سعی کنید با افرادی که افکار مثبت دارند و یا به قول معروف مثبت اندیش هستند معاشرت کنید.

لبخند زدن را فراموش نکنید، اگر مدتی این کار را انجام دهید تاثیر آن را در اعتماد به نفس خود خواهید دید.

با صدایی رسا و بی باکانه صحبت کنید، این گونه نه تنها اعتماد به نفس را در خود افزایش می‌دهید بلکه از نظر دیگران هم به عنوان فردی با اعتماد به نفس بالا دیده می‌شوید.

 

4. اهداف را اولویت بندی کنیدچگونه انگیزه داشته باشیم

«چگونه انگیزه داشته باشیم؟»

شاید با خودتان بگویید که اولویت بندی اهداف چه ربطی به افزایش انگیزه دارد اما باید بدانید، یکی از مهمترین عواملی که باعث بی انگیزگی می‌شود همین انتخاب و اولویت بندی نادرست اهداف است.

سعی کنید تنها یک هدف داشته باشید، داشتن چند هدف متمایز از هم شما را سردرگم میکند.

البته منظور ما این نیست که فقط و فقط دنبال یک هدف باشید، منظور ما اینست که سعی کنید پله پله جلو بروید، یعنی ابتدا سعی کنید که به یک هدف خاص برسید، بعد از آن به سراغ هدف بعدی بروید و همینطور ادامه دهید.

برای مثال فرض کنید که یک دانش‌آموز راهنمایی هستید، باید چگونه به سمت اهداف پیش بروید؟

 

چگونه انگیزه بگیریم

«چگونه انگیزه بگیریم»

 

هدف اول را انتخاب کنید، برای مثال سعی کنید که به خوبی درس بخوانید و در رشته علوم تجربی قبول شوید.

بعد از آن به سراغ هدف دوم بروید، درستان را بخوانید تا در کنکور رتبه‌ی خوبی کسب کنید و به دانشگاهی معتبر و مشهور بروید.

بعد از آن نیز سراغ هدف سوم بروید، مدرک مورد نیاز برای شغل مورد علاقه تان را کسب کرده و به دنبال کار بروید.

اهداف بعدی را نیز به طرز صحیح اولویت بندی کنید و در طی این مسیر سعی کنید دیگر اهدافتان کنار بگذارید و یا آن ها را به بعد موکول کنید و تمام تمرکز خود را روی هدف فعلیتان جمع کنید، مثلا اگر در کنار درس خواندن، ورزش را نیز به عنوان هدف دیگر خود انتخاب کنید، بعد از گذشت مدت زمانی خسته می‌شوید.

حتی اگر در هر دوی این اهداف موفق عمل کنید بعد از مدتی دچار بی انگیزگی میشوید و دیگر رغبتی به انجام هیچ یک از آن ها ندارید.

 

5. روحیه خود را بالا ببریدچگونه انگیزه پیدا کنیم

«چگونه انگیزه پیدا کنیم؟»

بالا بودن و شاد بودن روحیه تاثیر شگرفی در افزایش انگیزه دارد.

با دیگران معاشرت کنید و اجتماعی باشید، این کار باعث می‌شود که روحیه شما بالا برود که این یعنی بالا رفتن سطح انگیزه.

در طی هر دوره زمانی مشخص پیشرفت خود را بررسی کنید، برای مثال در آخر هر ماه میزان تغییرات درآمد خود نسبت به ماه یا ماه های قبل را بررسی کنید. اگر درآمدتان نسبت به ماه قبل افزایش داشته است، این عاملی برای تلاش بیشتر شما در ماه بعد خواهد شد.

در کنار کار استراحت نیز داشته باشید، همه ما می‌دانیم که کار بیش از حد، چه از لحاظ روحی و و چه از لحاظ جسمی اصلا خوب نیست. بعد از کار، مدتی استراحت کنید تا انگیزه شما برای ادامه کار نه تنها حفظ شود بلکه بیشتر نیز شود.


منبع : پویه


نوشته افزایش انگیزه ، چگونه انگیزه خود را افزایش دهیم؟ اولین بار در سایت تفریحی پویه. پدیدار شد.راهکارهای افزایش انگیزه برای درس خواندن | چطورwww.chetor.com     ۱۷ مهٔ ۲۰۱۷ · و آیا از فقدان انگیزه برای درس خواندن رنج می‌برید. با ما همراه باشید و ... اهداف واقعی برای درس خواندن خود مشخص کنید .... تفاوت انگیزه درونی و بیرونی؛ چگونه انگیزه درونی خود را افزایش دهیم؟     ۶ راه افزایش انگیزه در بی‌حوصلگی | چطورwww.chetor.com     حتی باانگیزه‌ترین و جاه‌طلب‌ترین افراد هم گاهی برای رسیدن به اهداف خود به مشکل برمی‌خورند و بی‌حوصله می‌شوند. خبر خوب ...     چگونه انگیزه خود را بالا ببریم؟ - بیتوتهwww.beytoote.com     چگونه انگیزه خود را بالا ببریم؟ ... در ادامه به شما چند نکته یاد می دهیم که باعث بهبود عملکرد شما در زمان کاهش انگیزه می شود. 1. ... احساس موفقیت در انجام کارها ما را تشویق می کند و انگیزه ما را افزایش می دهد. 2.     چگونه انگیزه خود را افزایش دهیم ؟ - زیبا اندیشی|سایت رسمی یاسر ...zibaandishi.com     ۱۰ اکتبر ۲۰۱۸ · چگونه انگیزه خود را افزایش دهیم ؟ در این مقاله می خواهم شما را با تکنیکی آشنا کنم که بسیاری از بزرگان و ...     چگونه انگیزه خود را افزایش دهیم؟ - پدیده فکر مهترcstland.com     رتبه‌بندی ۴٫۲ (۱۰) ۱۹ فوریهٔ ۲۰۱۷ · انگیزه را با رعایت نکاتی که باعث افزایش و تقویت آن می شوند افزایش دهید تا به دستاوردهای بهتری دست ...     اندیشه فردا - چگونه انگیزه خود را برای درس خواندن افزایش دهیمandishefarda.mihanblog.com     روش های زیادی برای مطالعه‌ی بهتر وجود دارد و حتی کتاب های زیادی هم در این باره نوشته شده‌اند؛ اما این جا ده روش را درنظر ...     تصاویر     آشنایی با ۲۵ راه ساده برای ایجاد انگیزه - همشهری آنلاینwww.hamshahrionline.ir     ۲۳ آوریل ۲۰۱۱ · مانند یک انسان با انگیزه رفتار کنید: اگر بی‌حوصله‌اید و ... بسیار مهم است که شما واقعا بدانید که چگونه و چرا این شرایط به شما ... زمان و مکان هدف‌های خود را تغییر دهید: هدف‌های بزرگ و ویژه برای .... چطور موفقیت فرزندانمان را افزایش دهیم؟     چگونه انگیزه خود را برای مطالعه افزایش دهیم – سایت پزشکان بدون ...www.pezeshk.us     دانستن قوانین. شناخت قانون هر چیزی شما را به آن علاقمند می کند. اگر خیلی ها از تماشای تنیس لذت نمی برند به خاطر آن است که ...     انگیزه : چگونه انگیزه ی مطالعه ی خود را افزایش دهیم ؟ - تندخوان دات ...tondkhan.com     ۱۶ اکتبر ۲۰۱۷ · انگیزه , چگونه انگیزه ی مطالعه ی خود را افزایش دهیم ؟ , افزایش بازده مطالعات درسی , هدف گذاری برای مطالعه ...     جستجوهای مرتبط