دستاورد‌های ۴۰ ساله انقلاب را نباید با انحراف چند دولتمرد نادیده گرفت

54/youdl.ir

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام قاسم روانبخش، عضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی در سلسله نشست‌های فانوس که به‌مناسبت ۴۰ سالگی انقلاب در شهرستان دلفان (استان لرستان) برگزار شد، با اشاره به سوره مبارکه «جن» گفت: خدا می‌فرماید اگر در طریق الهی استقامت بورزید همه نعمات بر شما خواهد بارید؛ و این راه، راه پیامبر و اهل بیت علیهم‌السلام و راه امام و رهبر عزیزمان است.

وی ادامه داد: البته شیطان و دشمنان ما نقشه‌های زیادی می‌کشند و فشار می‌آورند تا ما از این راه به در شویم؛ اما وظیفه ما استقامت در برابر کید و فشار دشمن است.

عضو مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام‌خمینی (ره) با بیان اینکه استقامت نعماتی را به دنبال دارد، اظهار داشت: البته همان نعمت هم خودش زمینه امتحان الهی است.

وی مشکلات اقتصادی را مورد اشاره قرار داد و گفت: قرار نیست وزرا و دولتمردان در لواسان و در کاخ زندگی کنند، امّا مردم را در سختی معیشت تنها بگذارند.

به اعتقاد روانبخش، هر وقت انسان به وسیله سختی‌ها امتحان شود، غالبا با صبر و استقامت همراه است؛ اما امتحان به وسیله آسانی و آسایش ممکن است نتیجه دیگری داشته باشد.

دبیر سیاسی هفته نامه پرتو، ایستادگی مردم در برابر فشار‌های دشمن را یادآور شد و افزود: عده‌ای بعد از انقلاب در این امتحان رفوزه شدند؛ چرا که کاخ نشینی پیشه کردند. بعضی‌ها که کاخ‌نشین شدند رفوزه‌های امتحان الهی هستند.

روانبخش گفت: رییس جمهور در آستانه چهل سالگی انقلاب، جشن انقلاب را به‌همراه هیأت دولت در کاخ سعدآباد برگزار می‌کند؛ این اقدامات در این اوضاع اقتصادی که برای مردم درست کرده‌اند، نمک پاشیدن بر زخم مردم است.

وی با بیان اینکه امام نسبت به خوی کاخ‌نشینی و اشرافی‌گری اعلام خطر کردند، تصریح کرد: انقلاب نیامده بود که کاخ نشین تربیت کند؛ افرادی که خوی اشرافی‌گری و کاخ‌نشینی دارند و وقت خود را در استخر و جکوزی و سونا سپری می‌کنند، اصلاً کوخ‌نشین‌ها را درک نمی‌کنند.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان اینکه دستاورد‌های فراوان انقلاب در این چهل سال را نباید با انحراف چند دولتمرد نادیده گرفت، گفت: انحراف و اشرافی گری مسئولان خودش امتحان ملت ماست.

روانبخش در ادامه گفت: وقتی انقلاب پیروز شد، مرحوم صدر در نجف شاگردان خود را جمع و گفت: امروز حق پیروز شد. به امام نامه نوشت که حاضرم بیایم خیابان‌های ایران را جارو کنم.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها از اول انقلاب در طی این ۴۰ سال، امروز و فردا می‌کنند که نظام را ساقط کنند، تصریح کرد: با این حال، انقلاب ۴۰ ساله شد؛ و این تازه اوّل شکوفایی و پختگی انقلاب است. ما امروز در قویترین وضعیت در چهل سال گذشته خود هستیم و دشمنان ما یا از منطقه فرار می‌کنند یا از حمله بادکنک‌ها می‌ترسند.

روانبخش افزود: امروز انقلاب از لحاظ قدرت منطقه‌ای، نظامی، علمی، سیاسی و پشتوانه مردمی بسیار قویتر شده است.

وی با بیان اینکه ۳۰ سال بعد از رحلت امام هنوز مردم بر همان عهد و همان شعار و آرمان‌های امام باقی هستند، تصریح کرد: با وجود تمام فشار‌ها محکم و پایدار ایستاده‌ایم و فشار‌ها برای این است که مردم از انقلاب دست بکشند.

کارشناس مسائل سیاسی به تلاش‌های دشمن برای نا امید کردن مردم از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: یکی از اقداماتی که در فضای مجازی اتفاق می‌افتد، بزک کردن حکومت پهلوی است. در حالی که طبق تیتر روزنامه‌های آن زمان، رژیم پهلوی حتی آب و برق را از افغانستان خریداری می‌کرد، مردم شاهد رشد ۷۰۰ درصدی قیمت‌ها در یک سال بودند، آن هم با فروش ۹ میلیون بشکه‌ای نفت و جمعیت ۲۵ میلیونی کشور. با این حال در بیمارستان اقبال تهران، ۷ نوزاد روی یک تخت بستری می‌شد.

روانبخش، حضور مستشاری ایران در منطقه را مورد اشاره قرار داد و گفت: در سوریه و عراق، خط اول نبرد با خود این کشور‌ها بود و ایران در خط سوم و چهارم نبرد حضور داشت. با این کار، دشمن را پیش از ورود به کشورمان شکست دادیم؛ امّا رژیم پهلوی، طبق تیتر روزنامه‌های آن زمان به همه باج می‌داد؛ حتی به کشور‌های کوچک همسایه نیز باج می‌داد.

وی با مقایسه وضعیت ایران با کشور‌ها منطقه گفت: وزیر خارجه سابق آمریکا مهمترین مسئله کشور خود را ایران می‌دانست و کاندیدا‌های آمریکا بیشتر از هرچیز از ایران می‌گویند، امّا اگر آن‌ها سه روز در کمک‌رسانی به امارات تأخیر کنند، مرکز تجاری دبی نابود می‌شود. همچنین رییس جمهور آمریکا می‌گوید اگر سه روز حمایت خود را از عربستان برداریم کارش تمام می‌شود و عربستانی‌ها را گاو شیرده خطاب می‌کنند، امّا آن‌ها در قبال این حرف سکوت می‌کنند.

عضو جبهه پایداری با ایجاد تمایز بین دو مفهوم پیشرفت و سازندگی گفت: در پیشرفت جوان‌ها خود اقدام می‌کنند و به پیشرفت‌هایی، چون هسته‌ای، پزشکی و نظامی می‌رسند، اما در سازندگی، کشور‌ها پول می‌دهند تا دیگران برایشان امکانات بیاورند.

روانبخش انتخابات مجلس ۹۸ را مورد اشاره قرار داد و گفت: اگر مجلس قوی باشد و دغدغه مسائل مردم را داشته باشد دولت نمی‌تواند هر کاری بکند.

وی با تأکید بر اهمیت انتخاب افراد لایق برای مجلس گفت: کسی که به چلو گوشت رأی بدهد نماینده‌اش نیز به وعده شام رأی خواهد داد.دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب را نباید با انحراف چند دولتمرد نادیده ...www.farsnews.com     ۸ فوریهٔ ۲۰۱۹ · روانبخش در جمع مردم دلفان: دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب را نباید با انحراف چند دولتمرد نادیده گرفت.     دستاورد های 40 ساله انقلاب را نباید با انحراف چند دولتمرد نادیده ...khabarfarsi.com     دستاورد های 40 ساله انقلاب را نباید با انحراف چند دولتمرد نادیده گرفت. عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان اینکه ...     دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب را نباید با انحراف چند دولتمرد نادیده ...www.monazereh.ir     ۸ فوریهٔ ۲۰۱۹ · دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب را نباید با انحراف چند دولتمرد نادیده گرفت | خبرگزاری فارس. عضو شورای ...     تصاویر     دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب را نباید با انحراف چند دولتمرد نادیده ...tnews.ir     ... پایداری با بیان اینکه دستاوردهای فراوان انقلاب در این چهل سال را نباید با انحراف چند دولتمرد نادیده گرفت، گفت: انحراف و ...     روانبخش در جمع مردم دلفان: دستاوردهای 40 ساله انقلاب را نباید با ...www.ghatreh.com     ۸ فوریهٔ ۲۰۱۹ · روانبخش در جمع مردم دلفان: دستاوردهای 40 ساله انقلاب را نباید با انحراف چند دولتمرد نادیده گرفت.     دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب را نباید با انحراف چند دولتمرد نادیده ...news.parseek.com     دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب را نباید با انحراف چند دولتمرد نادیده گرفت.     مهم ترین دستاورد انقلاب در چهل سالگی خودباوری ملت ایران است ...www.shahrekhabar.com     ۹ فوریهٔ ۲۰۱۹ · مهم ترین دستاورد انقلاب در چهل سالگی خودباوری ملت ایران است - خبرگزاری ... پژمانفر در گفتگو با خبرگزاری دانشجو: ... دستاورد‌های ۴۰ ساله انقلاب را نباید با انحراف چند دولتمرد نادیده گرفت ...     دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب را نباید با انحراف چند دولتمرد نادیده ...tpccnews.com     ۸ فوریهٔ ۲۰۱۹ · دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب را نباید با انحراف چند دولتمرد نادیده گرفت. Source: خبرگزاری فارسPublished ...     خبرگزاری دانشجو - آبشار 24www.abshar24.com     دستاورد‌های ۴۰ ساله انقلاب را نباید با انحراف چند دولتمرد نادیده گرفت. عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان اینکه ...