فیسبوک به خاطر فروش اطلاعات کاربران تحت پیگرد قانونی قرار گرفت

61149/youdl.ir

بازرسان فدرال ایالات متحده در حال بررسی پرونده فروش اطلاعات کاربران توسط فیسبوک به برخی شرکت های بزرگ هستند که این موضوع تلاش های کمپانی زاکربرگ برای بازگشت به روند عادی (پس از یک سال درگیری های حقوقی) را خنثی کرده است.

بر اساس گزارش افراد آگاه که نامشان فاش نشده، در جریان بازرسی ها دادگاه عالی نیویورک احضاریه ای برای «دو شرکت بزرگ تولیدکننده تلفن هوشمند و سایر دیوایس ها» ارسال کرده تا با کسب اطلاعات بیشتر، به حل پرونده فیسبوک کمک کند. به گفته منابع، دو شرکت مذکور (که ممکن است در آینده نامشان مطرح شود) پیش از این با فیسبوک وارد شراکت شده و به اطلاعات خصوصی کاربران آن دسترسی کامل داشته اند.

بسیاری از کمپانی‌ها شراکت خود با فیسبوک را لغو کرده‌اند

در حال حاضر مشخص نیست که دادگاه دقیقاً روی چه بخشی از پرونده تمرکز کرده، با این وجود کمپانی فیسبوک (علی رغم عدم ارائه جزئیات) اظهار داشته که بازرسی ها در حال انجام هستند و این شرکت نسبت به پاسخگویی و شفاف سازی موضوع پایبند خواهد بود. لازم به ذکر است که بیش از 150 شرکت از سراسر دنیا از جمله آمازون، اپل، سونی و مایکروسافت با فیسبوک شراکت داشته اند که پیرو موضوعات اخیر، بسیاری از این قراردادها لغو شده اند.

پرونده فیسبوک

علاوه بر احضاریه اخیر دادگاه نیویورک، فیسبوک همچنان درگیر رسوایی کمبریج آنالتیکا بوده که در سال 2015 و با انتشار اپلیکیشن Quiz، دسترسی های زیادی به اطلاعات کاربران پیدا کرد که طبق تحقیقات انجام شده، از این اطلاعات برای تأثیرگذاری روی انتخابات سال 2016 ایالات متحده استفاده شده است. حالا پس از یک سال تلاش برای بازیابی اعتماد کاربران، خبر احضاریه دادگاه شرایط را برای محبوب ترین شبکه اجتماعی دنیا سخت تر کرده است.

گفتنی است بلافاصله پس از جریان کمبریج آنالتیکا، فیسبوک فرآیند پایش تنظیمات حریم خصوصی و اعمال تغییر در آنها را برای کاربران ساده سازی کرد و مارک زاکربرگ بنیان گذار شرکت نیز طی بیانیه ای، تعهد خود به مراقبت از حریم خصوصی کاربران را اعلام نمود.

The post فیسبوک به خاطر فروش اطلاعات کاربران تحت پیگرد قانونی قرار گرفت appeared first on دیجیاتو.



فیسبوک به خاطر فروش اطلاعات کاربران تحت پیگرد قانونی قرار ...www.khabarfoori.com     ۵ روز پیش · بازرسان فدرال ایالات متحده در حال بررسی پرونده فروش اطلاعات کاربران توسط فیسبوک به برخی شرکت های بزرگ ... فیسبوک به خاطر فروش اطلاعات کاربران تحت پیگرد قانونی قرار گرفت ...     فیسبوک به خاطر فروش اطلاعات کاربران تحت پیگرد قانونی قرار ...khabarfarsi.com     ۴ روز پیش · فیسبوک به خاطر فروش اطلاعات کاربران تحت پیگرد قانونی قرار گرفت ... در حال شکل دادن روابطی هستند؛ عراق در حال نادیده گرفتن تحریم ها بوده ... مذکرات و سپس کنترل و کاهش تورم قرار داد.     فیسبوک به خاطر فروش اطلاعات کاربران تحت پیگرد قانونی قرار ...m.facebook.com     فیسبوک به خاطر فروش اطلاعات کاربران تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.     شرکت فیسبوک به خاطر فروش اطلاعات کاربران تحت پیگرد ...gitishow.com     ۴ روز پیش · شرکت #فیسبوک به خاطر فروش اطلاعات کاربران تحت پیگرد قانونی قرار گرفت در جریان بازرسی ها دادگاه ...     فیسبوک به خاطر فروش اطلاعات کاربران تحت پیگرد قانونی قرار ...p30doc.ir     ۵ روز پیش · فیسبوک به خاطر فروش اطلاعات کاربران تحت پیگرد قانونی قرار گرفت. پی30داک مرجع دانلود آهنگ ...     فیسبوک به خاطر فروش اطلاعات کاربران تحت پیگرد قانونی قرار ...khabari.org     فیسبوک به خاطر فروش اطلاعات کاربران تحت پیگرد قانونی قرار گرفت. خبرگزاری دیجیاتو | جمعه | ساعت 14:00. بازرسان ...     تصاویر     شکایت دادستان واشنگتن از فیس بوک به خاطر فروش اطلاعات ...www.bbc.com     ۲۰ دسامبر ۲۰۱۸ · کارل رسین فیس بوک را متهم کرده که اطلاعات شخصی میلیون ... شکایت دادستان واشنگتن از فیس بوک به خاطر فروش اطلاعات کاربران ... و انتخاباتی در اختیار کمبریج آنالتیکا قرار داده است.     شرایط فروش چریcheryco.ir     تهران، بزرگراه اشرفی اصفهانی شمال به جنوب، خروجی بزرگراه شهید همت غرب، جنب کلانتری 140 باغ فیض، آخرین ساختمان، ...     چگونه فیسبوک مسنجر را غیرفعال کنیم؟ ::فیسیتfaceit.ir     ۱۲ فوریهٔ ۱۹۹۷ · چگونه حساب فیسبوک مسنجر خود را غیرفعال کنیم؟ ... در نهایت به خاطر داشته باشید که اگر حساب کاربری فیسبوک خود ... دلیل فروش اطلاعات کاربران تحت پیگرد قانونی قرار گرفت ... چگونه ایمیل‌های جیمیل را در حالت اسنوز قرار دهیم؟